Folyo Baskı

Günümüzde topum tarafından sıkca kullanılan dijital baskı hizmetlerinden biri olan Folyo PVC esaslı arkası kapışkan bir baskı malzemesidir. Ekstra bir malzemeye gerek duymaksızın birçok yüeye yapışması mümkündür. Bu sayede çokca tercih edilmekte olan folyo günlük yaşantımızda da bir çok yerde kullanılmaktadır. Reklam sektöründe kullanılan bu malzemenin üzerine baskı teknolojisi ile Foyo Baskı tekniği uygulanabilir hale gelmiştir.
Son teknoloji olan Dijital Baskı tekniği ile folyo üzerine baskı yapılmaktadır. Bu baskı sizin kararlarınız üzerine reklamını yapmak istediğini firmanızın görselleri veya duyurmak istediğiniz yenilikler olabilir. İşyerlerinizin camlarından tutun evinizin duvarlarına kadar bir çok yerde uygulayabileceğiniz folyo baskının görselliğinin yanı sıra bir çok çeşidi de vardır. Bunun yanı sıra Plotter olarak bilinen ( Özel Kesim Makinesi) makinede, istemiş olduğunuz Folyo Baskıyı özel kesim olarak kesebilir bundan harfler, şekiller, sayılar ve tasarımı size bırakılan bir çok yeni fikirlere imza atabilirsiniz.

Folyo Çeşitleri;
-Normal Folyo
Arkası Gri ve Arkası Beyaz olmak üzere kendi içinde ikiye ayrılırlar. Arkası gri olmasının sebebi ise yapıştığı zeminde koyuluk oluşturarak arkasını göstermemesidir.
-Cast Folyo
Aracınızın renginin korunmasını, farklı renk ve dokuda görünmesini ve aynı zamanda çalışmış olduğunuz firmanın logo ve görsellerini taşıyarak reklamını yapmasını sağlar. Bu işlem aracınızın orjinal rengine zarar vermeden kolayca uygulanır. Kaliteli ve 4 mevsim hava şartlarına uygun yapıdadır. Araç kaplamada kullanılan malzeme türü ise Hava Kanallı Cast Folyodur.
-Şeffaf Folyo
Bu malzeme şeffaf renktedir, dijital baskı tekniği ile malzemeye tersten baskı yapılır ve içeriden yapıştırılarak uygulanır.

İç Mekan Folyo Baskı
İç mekan folyo baskı uygulaması iç mekanlarda kullanılması sebebi ile insanlar tarafından çokca temas alan bir uygulamadır. Bu konuda dikkat edilmesi önemli olan bir diğer konu ise insan sağlığına zarar vermemesidir. Baskı aşamasındaki kullanılan boyannın insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Ve bu aşamada su bazlı bya kullanılmaktadır. İç mekan Folyo BAskı genel olarakk dekoratif olarak ve reklam aracı olarak tercih edilmektedir.

Dış Mekan Folyo Baskı
Dış mekan folyo baskı uygulamasında ise aranan en büyük kriter dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. 4 mevsim hava koşullarına karşı (yağmur, çamur, kar, güneş ışınları) kalitesinden ödün vermemesidir. Bu uygulamayı binalarınızın cephelerinde, dükkanlarınızın camlarında dekoratif ve tanıtım amaçlı kullanabilirsiniz.