Blackout Baskı
Adını İngilizce kökenli bir kelimeden alan bir reklam uygulamasıdır. Kelime anlamı ise karartma olan bu reklam uygulamasının özelliği ise çift taraflı baskılarda baskının birbirine karışmaması için arasına konulan koyu bir perdedir. Açık Hava Reklam kapsamında yapılan bu uygulama ışık geçirgenliğine engel olmak amacı ile iki katman arasında yerleştirilen rengi koyu siyaha yakın perde sisteminden oluşmaktadır. Günümüz reklam sektöründe sıkça kullanılan bu uygulama çift taraflı baskı olarak bilinir. İki farklı yüze baskı yapılması sağlıklı olmadığı için iki ürüne birbirinden farklı veya aynı ( Müşteri Tercihi) görseller basılan baskı yöntemidir. Baskı aşaması bittikten sonra iki görsel tıraşlanarak fazlalıklarından kurtulur. Bir sonraki aşama ise arasına perde konularak dikim aşamasına getirilmesidir. Blackout baskıyı diğer baskı uygulamasından ayıran özelliği perde sistemi olmasıdır. Diğer çift taraflı baskılarda iki yüze yapılan baskılar güne ışınlarına maruz kaldığında zaman içerisinde birbirlerine karışarak görsellerde bozukluk ve görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Fakat bu memnuniyetsizliği ortadan kaldırmak tabiki de bizim elimizde olduğu için size gönül rahatlığı ile Blackout Baskıyı sunuyoruz. Blackout Baskı çift yönlü bayrakların ve yol kenarlarında yer alan direklere asılan çift yönlü reklam araçlarının hazırlanmasında kullanılır.

Özetle belirtmek gerekirse Blackout Baskı Kullanım Alanları; perde, bayrak ve reklam sektörüdür. Reklamınız Blackout bayrak olarak hazırlanır, toplumun sıkça kullandığı ve toplu taşıma araçlarının yol güzergahında trafiğin yavaş ilerlediği konumlarda insanların dikkatini üzerine toplayacak şekilde reklam direklerine asılmaktadır. Bu sayede reklamınız hedef kitlenizin daha da üstüne çıkarak kitlenizi arttırmanın yanı sıra daha çok insan tarafından farkedilecek, markanız göz önüne gelecektir. Bu uygulamayı köprüler, sokaklar, caddeler aklınıza gelebilecek her türlü konumda uygulayabiliriz.

Blackout Baskı Çeşitleri;
-Vinil
-Branda
-Kumaş
-Kağıt olarak sıralayabiliriz.

Aynı zamanda altını çizerek söylemeliyiz Dijital Baskı platformunda ki reklamınızın kaliteli olabilmesi için seçmiş olduğunuz veya hazırlamış olduğunu reklam görselininde kaliteli ve yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Baskı püskürtme sistemi ile uygulanır. Bu reklam uygulaması Dış mekan ağırlıklı olmak üzere aynı zamanda iç mekanda da kullanılabilir. Blackout baskının ölçüsü 90×240 cm’dir.