Billboard Baskı
Açık Hava Reklam Sektöründe kullanılan reklam tabelasıdır. Çoğunlukla trafikte, yollarda, toplumun sıkca bulunduğu konumlarda ve trafığın yavaş ilerlediği yollarda konumlandırılmaış metal tabelalar üzerinde yapılan reklam uygulamasıdır. 1990 yıllarında ilk olarak ortaya çıkan bu reklam afiş baskı tekniği ile hazırlanır. Hazırladığınız reklam görseliniz büyük boy zemin üerinde yer aldıktan sonra hedef kitleniz artarak toplumun dikkatini daha çok çekecektir. Uygulama aşamasında genellikle kostik ya da su bazlı yapıştırma tekniği kullanılır ki kötü hava şartlarına rağmen işlevinden ödün vermeden görevini yerine getirebilsin. Standart bir Billboard ölçüsü 350x200cm ebatlarındadır. Bu uygulama 6 veya 10 parçaya bölünerek hazırlanır. Aynı zamanda Işıklı Billboard olarak da yapılmaktadır. Bu stil ise 4 Parçadan oluşur. Parçalar baskı işlemi tamamlandıktan sonra montaj öncesi dikim atölyelerinde paylarından birbirlerine dikilerek birbirlerini tamamlarlar. Bu reklam uygulamasının büyük olmasının sebebi ise insanların daha çok dikkatını çekmektir.
Billboard Baskı işleminin fiyatı metrekare olarak hesaplanmaktadır. Fiyatlar ise görselinizin boyutlarına göre farklılaşacaktır. Reklamınız için kiralayacağınız billboard da fiyatınızı etkileyecektir. Bu reklamın amacı devasa büyüklükte olup insanların dikkatini çekmek olacağı için tasarımı yapacağını veya tercih edeceğiniz reklam görselinin de dikkat çekici ve yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Topluma vermek istediğiniz mesajın anlaşılır bir dil ile ve net bir şekilde olması hatta ve hatta kullanacağınız yazı stillerinin de bold karakter olması sizin yararınıza olacaktır.

Billboard Plus Nedir?
Billboard Plus, Billboardın yanı sıra toplumun dikkatini daha çok toplamak için pek çok fonksiyonun bir araya getirildiği afişlerdir. Çoğunlukla ışıklı, hareketli ve içeriden aydınlatmaya sahip olan bu billboardlar gece karanlığında bile halkın dikkatini üstüne toplayarak daha kolay ve daha hızlı bir biçimde topluma yansımanıza yardımcı olur. Tabiki bunun yanı sıra bu reklam uygulamasının başarılı olabilmesi için montajının da başarılı bir şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu uygulamanın işinin ehli olan profesyonel ekipler tarafından yapılması sizin yararınıza olacaktır. Uygulaması bu kadar zahmetli olan bir reklam aracı diyat olarak da diğer afiş ve billboardlara nazaran daha maliyetlidir. Fakat Billboard Afiş seçeneği de mümkündür. Bu uygulama ise daha çok düşük bütçeli firmalara hitap eden açık hava reklam türüdür. Afiş Billboardlar standart reklamcılık için çok fazla tercih edilmektedir. Toplum tarafından daha dikkat çekici akılda kalıcı bir reklam ile hedef kitlede akılda kalıcı bir etki yaratmak istiyorsanız Billboard Plus’u tercih etmelisiniz.